ремонт ибп своими руками

Будь-який користувач персонального комп'ютера і сучасної побутової техніки знає, чим загрожують нестабільна робота електромережі і скачки напруги. Також негативно позначаються проблеми з мережею і на роботі електроінструментів, промислового обладнання. Для захисту техніки прийнято купувати UPS: апаратура дозволяє звести до мінімуму перепади напруги, усуває радіочастотні перешкоди. Якщо напруга пропаде, пристрій ефективно перейде в режим живлення споживачів. Періодично навіть найякісніша техніка схильна до поломок, і у власників агрегату часто виникає питання - як провести ремонт UPS своїми руками.

Основні несправності Джерел Безперебійного Живлення

Всі джерела безперебійного живлення, які випускаються промисловістю, є по суті електронним обладнанням: незалежно від бренду і типу, техніка теж може вийти з ладу, потребуючи ремонту. Найчастіше всі дії по виправленню неполадок в джерелах безперебійного живлення виконують фахівці, але є і нескладні проблеми, вирішити які можна самостійно. Для досвідченого домашнього майстра зробити ремонт UPS своїми руками цілком реально за допомогою відповідних інструментів і наявності базових навичок.

  • Якщо UPS не включається, причин може бути кілька: або проблеми з мережевим кабелем (який стоїть оглянути на предмет несправності), або поганий контакт в електророзетці. Також серед причин відзначають перегорілий запобіжник (його слід замінити робочим), а також повністю використану батарею. У разі, коли пристрій досить новий і довго зберігався, батарея втрачає свій заряд і потребує підзарядки.
  • Якщо джерело безперебійного живлення «не тримає навантаження», в цьому випадку могла вийти з ладу акумуляторна батарея. Тоді потрібно зарядити АКБ. Краще відразу перевіряти, скільки триває робота пристрою без мережі. Іноді проблема може полягати у втраті ємності акумулятора. Коли зустрічається більш складна поломка, яка потребує професійного підходу - сміливо несіть агрегат в сервісний центр. Фахівці швидко налагодять роботу електроніки.
  • Якщо джерело безперебійного живлення після включення або нетривалої роботи раптом відключається, одна з можливих причин - перевищення максимальної потужності апарату.
  • Якщо UPS видає часті звукові сигнали, вони можуть означати значні перебої в електропостачанні. Треба з'ясувати якість електромережі, наявність перевантажень. Іноді пристрій пищить через те, що перевантаження створює будь-який агрегат. Краще відключити всі прилади і далі приєднувати по одному, відстежуючи зміни.
  • Якщо в роботі UPS помічені інші несправності, краще не намагатися полагодити їх самостійно, а віднести техніку в майстерню з хорошою репутацією.

Переваги звернення в сервісний центр КБТ

Перш ніж здійснити ремонт UPS своїми руками, варто переконатися в тому, що вам під силу виправити проблему. Найкраще довірити роботу майстрам, які, маючи гарну базу з інструментами і високоточними приладами, зможуть своєчасно провести якісну діагностику, визначать причину неполадки і запропонують найбільш оптимальний шлях виправлення. Всі роботи будуть сплановані згідно з термінами виконання та фінансових витрат, виходячи з можливостей замовника. Ознайомитися з цінами на ремонт UPS можна тут.