Мікрохвильова піч зайняла гідне місце серед кухонних агрегатів, які полегшують приготування їжі і позбавляють господиню від безлічі турбот на кухні. На жаль, не завжди найякісніші агрегати служать вічно: рано чи пізно їх термін служби приходить до кінця. Сучасні мікрохвильові печі, також як і інша побутова техніка, періодично потребують ремонту.

Проблеми з НВЧ-піччю: що робити?поломки микроволновок

 • Серед основних несправностей НВЧ-печей зустрічаються наслідки неправильної експлуатації приладу. Оскільки заводські дефекти можна виявити відразу після початку роботи агрегату, вони швидко виправляються в гарантійний термін і безкоштовно сервісними центрами.
 • Багато проблем можна вирішити цілком самостійно, не вдаючись до допомоги фахівців і майстерні.
 • Перед заходами по ремонту потрібно твердо пам'ятати про заходи безпеки: категорично не можна запускати магнетрон при пошкодженнях хвилеводу або камери, а також при відкритих дверцятах.
 • Також ніколи не підключають магнетрон поза свого штатного місця.
 • Не можна включати мікрохвильову піч з непрацюючим вентилятором, оскільки таке включення загрожує поломкою магнетрона. Виконувати маніпуляції з елементами приладу заборонено без виключення з електричної мережі.
 • Якщо виникла необхідність поміняти будь-які елементи, потрібні тільки фірмові аналогічні деталі.

Якщо не працює НВЧ-піч

 • Коли кухонна мікрохвильова піч не включається, абсолютно не реагуючи на відкриття дверці і на кнопки управління, варто уважно розглянути можливі причини цієї неполадки. Щоб знайти причину, часто не потрібно спеціальної технічної освіти - цілком достатньо навичок домашнього майстра і мінімального набору інструментів.
 • Коли немає включення агрегату, треба перевірити, чи не відійшов від розетки шнур живлення. Варто виявити функціональність приладу, підключивши його до іншої розетки.
 • Коли перегорає термозапобіжник, це зовсім не говорить про те, що техніка вийшла з ладу назавжди. Потрібно тільки купити аналогічну деталь і замінити запобіжники. У разі виникнення проблем з трансформатором причина неполадки може критися в обмотці або запобіжнику трансформатора.
 • Також варто перевірити, чи надходить напруга живлення до плати мережевого фільтра. Коли знятий кожух, обов'язково розряджають високовольтний конденсатор, і далі роблять мультиметром прозвон мережевого шнура живлення. Перевіряють на цілісність так само всі дроти, які ведуть від розетки до клем.
 • Якщо кабель виявляється цілим, варто звернути увагу на цілісність мережевого запобіжника, що знаходиться на платі фільтра живлення.

Якщо корпус мікрохвильової печі у деяких моделей щільно запаяний і зняти деталі неможливо без порушення пломб, краще відразу нести техніку в сервісний центр. Там фахівці виконають розбирання будь-якої вашої техніки і швидко визначать причину поломки, запропонують оптимальний варіант її виправлення. Також ви можете замовити ремонт мікрохвильової печі на нашому сайті.